Jak zacząć integrację z systemem e-TOLL

System e-TOLL
1. Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami

W celu wyboru najlepszego rozwiązania zachęcamy do skontaktowania się z jednym z naszych przedstawicieli na dane województwo. Nasi doradcy po zapoznaniu się z parametrami Państwa firmy/instytucji zaproponują najbardziej optymalne rozwiązanie. Otrzymają również Państwo niezbędne instrukcje, które pozwolą Państwu przygotować się do wdrożenia nowego systemu poboru opłat za przejazdy drogami e-TOLL.

2. Dokonaj wyboru sposobu integracji z systemem e-TOLL

Po wyborze rozwiązania nasz przedstawiciel wskaże kolejny krok integracji jakim będzie wybór odpowiedniego urządzenia pokładowego OBU, ZSL (Zewnętrznego Systemu Lokalizacji) lub dedykowanej aplikacji. Każdorazowo nasi przedstawiciele wskażą również najlepszą ofertę na dedykowane urządzenia systemu poboru opłat e-TOLL WidziszWszystko.

3. Załóż internetowe konto klienta e-TOLL IKK (dostępne wkrótce)

Aby móc rozliczać się za wykonane przejazdy konieczna jest rejestracja i założenie Internetowego Konta Klienta e-TOLL. Można tego dokonać  poprzez stronę internetową gov.pl, osobiście w Punktach Obsługi Klienta oraz u wybranych operatorów kart flotowych. Założenie konta nie wymaga zawierania umowy. (dostępne wkrótce)

4. Opłać przejazdy/zasil konto e-TOLL na stronie gov.pl (dostępne wkrótce)

Po założeniu konta IKK jedyne co musisz zrobić to pamiętać by wnosić opłaty za przejazdy. Do wyboru masz dwa sposoby zasilania konta – przedpłata oraz rozliczenia w trybie płatności okresowej z zabezpieczeniem (depozyt, gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa, poręczenie podmiotu trzeciego) . Wpłaty można dokonywać poprzez płatność kartą, szybkie płatności internetowe lub za pomocą BLIK. Funkcjonalność będzie dostępna wkrótce. Przygotuj swoją firmę do integracji z systemem już dziś!